środa, 23 listopada 2011

Oddam konto !!!

Oddam konto !!!
Zapewne wielu z Was spotkało się z takim ogłoszeniem na MSP: ktoś oferuje, że odda konto, za kilka prezentów z listy... Na pierwszy rzut oka wygląda to na świetny interes, bo przecież za kilka prezentów możemy zyskać nowe konto.
Niestety sprawy mają się zupełnie inaczej, co za chwilę Wam udowodnię ;-) Ale zacznijmy od początku.
Gdy zakładacie konto na MSP, dostajecie na wejściu 200 starcoins. Jeżeli chcecie otrzymać kolejnych 300, wpisujecie swój adres mailowy - po jego potwierdzeniu 300 sc zasila Wasze konto.
Adres mailowy, który podajecie, zostaje przypisany do Waszego profilu na MSP. Jest on pomocny szczególnie wtedy, gdy ktoś wkradnie się na Wasze konto i na przykład zmieni hasło. Pisałam o tym już tutaj (KLIK!), przy okazji odzyskiwania konta na MSP, ale dla przypomnienia wspomnę, że gdy ktoś przejmie Wasze konto, a Wy zgłosicie to Moderatorce, na Waszą skrzynkę mailową jest wysyłane nowe hasło, dzięki któremu możecie ponownie się zalogować.
Wracając do tematu oddawania kont za prezenty... Działa to w ten sposób: wysyłacie prezenty, dostajecie hasło do obiecanego konta i wszystko jest w porządku. Do czasu....
Wielu bowiem oszustów po pewnym czasie pisze do Moderatorki, że ich konto zostało przejęte (chociaż jeszcze niedawno tak ochoczo oddawali je za prezent). W takim wypadku procedura jest prosta: Moderatorka wysyła na adres mailowy, podany przy zakładaniu konta - nowe hasło. Oszust loguje się na swoje konto ponownie, a Wy zostajecie z niczym.
I nie ma tu znaczenia fakt, że nawet po otrzymaniu konta zmienicie adres mailowy w swoim profilu, bowiem dla MSP liczy się adres mailowy, podany przy zakładaniu konta.
I jeszcze jedna uwaga: Moderatorka nie ma możliwości sprawdzenia, czy osoba, która wysyła zgłoszenie o kradzieży konta (w przypadku tej notki - oszust) oddała to konto wcześniej komuś innemu. Nie ma przecież na to żadnych dowodów, dlatego wysyła (zgodnie z procedurą) nowe hasło na maila przypisanego do danego profilu.

Kochani, nie dajcie się nabierać... Oczywiście perspektywa posiadania nowego konta jest kusząca, ale niestety w większości przypadków po jakimś czasie zostaje się z niczym...

Pozdrawiam :-)

1 komentarz:

  1. No chyba że jak ktoś ci da konto, możesz se jego rzeczy przesłać na swoje konto :/

    OdpowiedzUsuń